Venkovní turnaj - Hošťálkovice - 1.místo

Venkovní turnaj - Hošťálkovice - 1.místoDne 1.5.2013 se fotbalisté TJ Raduň,mladší přípravka r.2004 zůčastnili venkovního turnaje v Hošťálkovicích a obsadili 1.místo

Turnaj byl velmi dobře připravený,počasí nám vydrželo a kluci se mohli radovat z prvního místa-zaslouženě.V prvním zápase jsme narazili na našeho rivala s FK Slavia Opava,kdy nám nepřálo štěstí,celý zápas jsme odehráli na jejich polovině a jediná střela zkončila v naší síti po chybě brankáře,po pěkné kombinační akci přes obranu jsme soupeře přečíslili a Vlašánek vsítil vyrovnavací branku.V dalších zápasech jsme nenašli přemožitele a zaslouženě jsme získali pohár za 1.místo.První venkovní turnaj se vydařil na výtečnou a doufám,že budem pokračovat v nejlepších výsledcích.Kluci jsou po zimní přípravě dobře připraveni na jarní část sezóny,jenom jim přeji,ať se dál jenom zlepšují.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhkášen Mikuláš Matoušek

trenér Marek Rubý

SESTAVA: Matoušek Mikuláš,Lichovník Viktor,Petzuch Vojtěch,Orlík Lukáš,Vlašánek Albert,Orlík Filip,Bednář Petr

trenér: Marek Rubý

TJ Raduň - Slavia Opava  1 : 1  Vlašánek
TJ Raduň - Horní Suchá  9 : 0  Lichovník-3x,Orlík L-3x,Petzuch,Orlík F,Vlašánek
TJ Raduň - Poruba  4 : 1  Orlík L-2x,Petzuch,Orlík F
TJ Raduň - Ostrava jih  2 : 1  Petzuch-2x
TJ Raduň - Hošťálkovice  2 : 0  Petzuch-2x
TJ Raduň - Rychvald  6 : 0  Petzuch-4x,Orlík L-2x

KONEČNÉ POŘADÍ_

1.TJ Raduň  5 1 0  24 : 3  16
2.Hošťálkovice  5 0 1  23 : 9  15
3.FK Slavia Opava  3 2 1  10 : 8  11
4.Ostrava jih  3 1 2  12 : 9  10
5.Poruba  2 0 4  11 : 16   6
6.Rychvald  1 0 5   4 : 15   3
7.Horní Suchá  0 0 6   5 : 25   0

You may have heard this term tossed around, but do you know what it means? Remy is natural human hair extensions sale that comes mostly from India. This is a popular location because of the combination of soft texture and cheap hair extensions colour found in Indian hair. Many ethnic backgrounds of people can be matched to hair from this area of the world. Brazil is another common place to acquire brazilian hair sale. For people with light coloured hair, European best lace wigs uk is commonly used to match the proper colouring needed to satisfy the customer. Remy hair extensions are considered top of the line because the cuticles are kept intact. When this is the case, all of the hairs in the full lace wigs uk go the same direction, so there is the same softness and uniformity found in natural hair. The result is a look that appears completely natural. While real hair wigs uk is the highest quality in human hair, there are six quality ratings based on processing and length. The top three fit into the "virgin" category. Virgin hair has not been chemically treated, permed or coloured at all. In other words, virgin Remy is 100% natural. Non-virgin is usually categorized as such because the colour has been enhanced. full lace wigs is still a very high quality. You might choose Remy glueless lace wigs uk that are single drawn, which means they are of all different lengths as they grow naturally from the head. Double drawn hair is sorted so that the length of all the hairs in the extension is within two inches of each other. The final are real hair wigs london that are sorted to be exactly the same length. This is the most best lace hair wigs option, as meticulously sorting hair so they all match takes a great deal of work.