Raduň si přivezla zlato

Dne 1.5.2014 se fotbalisté r.2004 zůčastnili venkovního turnaje v Hošťálkovicích a obsadili první místo

Prvního máje se TJ Raduň zůčastnila dobře připraveného turnaje v Hošťálkovicích.Do soutěžního klání se zapojilo sedm týmů,které se střetly systémem každý s každým.Mladí Raduňáci nenašli přemožitele a všechny zápasy vyhráli při uchvatném skóre 25:4.

Vojtěch Petzuch byl vyhlášen nejlepším hráčem mužstva TJ Raduň

SESTAVA: Filip Šafarčík,Filip Orlík,Albert Vlašánek,Viktor Lichovník,Adam Biler,Daniel Smolka,Ondřej Rubý,Vojtěch Petzuch,Lukáš Orlík,Mikuláš Matoušek

trenér - Marek Rubý

TJ Raduň - Havířov  4 : 2  Petzuch-3x,Orlík L
TJ Raduň - Ostrava-Jih  3 : 0  Petzuch-2x,Orlík F
TJ Raduň - Poruba"B"  6 : 1  Petzuch-4x,Orlík F,Orlík L
TJ Raduň - Poruba"A"  5 : 0  Petzuch-2x,Šafarčík,Lichovník,Orlík F
TJ Raduň - Poruba"C"  5 : 0  Petzuch-4x,Orlík F
TJ Raduň - Hošťálkovice            2 : 1  Petzuch,Orlík L

KONEČNÉ POŘADÍ:

1.TJ Raduň  6 0 0     25 :  4       18b
2.Ostrava-Jih  5 0 1  18 :  4   15b
3.Hošťálkovice        4 0 2   13 :  5   12b
4.Poruba "A"  2 1 3   10 : 12    7b
5.Poruba "C"  2 0 4    7 :  17    6b
6.Havířov  0 2 4    9 :  19    2b
7.Poruba "B"  0 1 5    4 :  25    1b

Extensions can do so much more than take hair from short to long. If you want your hair to be long but not look fake hair extensions uk can help you achieve that. If your hair is all one length, use cheap hair extensions sale to add layers or transform a bob into a shaggy, shoulder-skimming style. Your stylist, who can shape the add-on pieces, can help you a lot on this. So the fusion hair extensions sale will blend into your natural hair. You will be impressed at how well the color and feel of the hair extensions sale matched your own hair. Whether your hair is light or dark, there is a huge range of tones to choose from. For an evening out, it is a great way to change your style by adding length, or by sporting virgin hair extensions. The hair moves naturally and has great texture, and can be styled, brushed and curled along with your real hair, so you have a lot of options to make yourself more charming.