Halový turnaj v Hošťálkovicích - 1.místo

Dne 3.3.2013 se fotbalisté TJ Raduň zůčastnili halového turnaje v Hošťálkovicích ročník 2004,obsadili 1.místo

Celý turnaj byl dobře připravený,kdy kluci v každém zápase makali a šli si za svým cílem.Rodičům děkuji za podporu a jsem moc rád,že kluky povzbuzují při každém zápase.Kluci podporu potřebují a jde to vidět i na výsledcích.

Filip Orlík byl vyhlášen nejlepším pravým obráncem turnaje.

SESTAVA: Mikuláš Matoušek,Viktor Lichovník,Albert Vlašánek,Filip Šafarčík,Vojtěch Petzuch,Filip Orlík,Petr Bednář,Lukáš Orlík,Daniel Smolka

trenér: Marek Rubý

TJ Raduň - FC Vítkovice "A"  1 : 0  Orlík L.
TJ Raduň - Hošťálkovice  2 : 0  Orlík L.-2x
TJ Raduň - FC Hlučín  9 : 0  Orlík L.-5x,Petzuch-2x,Orlík F,Lichovník
TJ Raduň - Třínec  7 : 0  Petzuch-3x,Orlík L-2x,Lichovník,Orlík F.
TJ Raduň - FC Vítkovice "B"  4 : 3  Petzuch,Orlík l,Orlík F,Vlašánek

KONEČNÉ POŘADÍ:

1.TJ Raduň  23 : 3  15b
2.Hošťálkovice  11 : 4  10b
3.FC Vítkovice 1919 "A"  12 : 4   8b
4.Třinec  11 : 15   5b
5.FC Vítkovice 1919 "B"  10 : 14   4b
6.FC Hlučín   3 : 30   0b

Great construction brazilian hair does require some minimal styling to look natural but even without styling its a great buy. It has a large cap size so it will fit larger heads. Great hair bundles quality, color on point, and very soft. No odor.. The cut was a little off, but easily fixable. I hand plucked my part and left my edges out for a more natural look. The brazilian hair uk is invisible on my skin which is a plus. I will be getting another one to dye red very soon. I will give this wig/unit five stars. Hair is soft, beautiful no smell at all. Unfortunately I have thick human hair wigs and a large head. Not sure if they use smaller wig caps but it did not fit properly on my head. That was the only bummer. Just keep in mind if you have/thick long hair or a larger head this may not work for you. This hair appears to be human hair wigs. so not sure why other reviewer's are stating it's not. I would have loved this wig. Sending it back.