Halový turnaj v Bruntále - 4.místo

V sobotu 2.3.2013 se fotbalisté Raduně zůčastnili halového turnaje ročník 2002 v Bruntále,zkončili na 4.místě

První březnovou sobotu se r.2002 zůčastnil mezinárodního halového turnaje v Bruntále,pořadajicím oddílem Olympia Bruntál.Turnaj se odehrál každý s každým a Raduň na turnaji 3x prohrála a 4x vyhrála a zkončila těsně pod stupni výtězů.Velká škoda pro kluky.Na turnaji si poradili s nejlepším mužstvem turnaje SFC Opava a pak nezvládli zápas s posledním mužstvem turnaje a prohráli,což je oddělilo na bramborovou medaili.Je to velká škoda,kluci na sobě makali a měli na to,aby získali bronzovou medaili,snad to příště výjde hodnotil trenér Vladimír Pavelek.

SESTAVA: Jan Muller,Michal Píšala,Ondřej Bradávka,Lukáš Orlík,Michal Rubý,Lukáš Beránek, Jakub Vašíček,Robin Groda,Ondřej Pavelek,Nikolas Stružík

trenér - Vladimír Pavelek,Vladímir Groda

Raduň - Slávia Opava  2 : 3  Píšala,Rubý
Raduň - Olympia Bruntál "B"  1 : 0  Píšala
Raduň - Olympia Bruntál "A"  1 : 4  Beránek
Raduň - SFC Opava  3 : 2  Bradávka-3x
Raduň - Unia Raciborz  5 : 1  Rubý-4x,Orlík
Raduň - Slavonín  1 : 2  Vašíček
Raduň - Jeseník  1 : 0  Rubý

KONEČNÉ POŘADÍ:

1.SFC Opava 18b, 2.TJ Olympia Bruntál "A" 18b, 3.FK Slávia Opava 12b, 4.TJ Raduň 12b, 5.FK Jeseník 9b, 6.TJ Olympia Bruntál "B" 6b, 7.Unia Raciborz 4b, 8.Sokol Slavonín 4b

This human hair extensions uk is gorgeous and so soft and thick i was very surprised!! 10 inch is a bit shorter than expected but the lace cuts easily and melts in the brazilian hair uk and the parting space and density is enough that I will definitely be able to style it in a cute cut. Very impressed with the 130 density since I like my lace wigs uk very thick and hair looks soft and sturdy enough that I can't wait to see how it takes color. Great deal overall! I'm in love with my new wig. There's no shedding with the brazilian hair bundles and it feels very natural. The seller was amazing and kept in contact with me while answering any questions I had. Will definitely order for them again. I bought this wig for school because maintaining my natural hair is hard considering I'm in University. The lace wigs uk is very soft and smells good. The parting was perfect and came already plucked as you can see. Also the seller communicated with me through the whole process. In addition I use hair products such as mousse and the hair still remained good. I would highly recommend this product.